Koupelny na klíč

Dokonalá výplň spáry mezi dlažebními kostkami pomocí Botament Garden PF 2 K

 

Nároky majitelů nemovitostí při volbě vhodných materiálů a řešení použitých během výstavby či rekonstrukce stavby se s dobou stále mění a vyvíjejí.

Zatímco v uplynulé dekádě venkovní plochy okolo domu ve valné většině pokryla betonová zámková dlažba, dnes se opět stále častěji setkáváme s návratem ke klasické dlažební kostce.

Důvody jsou jednoduché. Touha odlišit svou stavbu od ostatních a přiznejme si otevřeně, že i výsledný povrch při dobře odvedené práci je takový jiný, více přírodní a ne stroze přesný a pravidelný.

Nicméně jak dříve, tak i nyní je potřeba řádně vyplnit vzniklé spáry mezi dlažebními kostkami, ideálně materiálem, který bude stabilní v čase a zároveň negativně neovlivní estetickou stránku celého povrchu.

Nejjednodušší způsob, jak spáry vyplnit je použití hrubého písku, či kamenné drtě. Nicméně takto upravená spára je doslova ideálním podkladem pro uchycení a následný růst trávy, mechu a jiných rostlin, neboť se v pórech výplně velice snadno uchytí.

Následná údržba takové spáry a odstranění porostu, případně nečistoty je velice obtížná a bez poškození výplně prakticky nemožná, ať již tato údržba probíhá mechanicky či za použití kupříkladu vysokotlakého čističe. O velký úbytek materiálu se v čase postarají také nepříznivé povětrnostní vlivy.

Takto provedené spáry mezi dlažebními kostkami nevypadají po čase vůbec hezky.

Jak tyto spáry vyplnit lépe?

Pro náročné zákazníky, kteří si přejí mít vzniklé spáry mezi jednotlivými dlažebními kostkami dlouhodobě kvalitně a stabilně vyplněné bez všech výše uvedených nedostatků nabízíme jedinečný materiál BOTAMENT GARDEN PF 2 K!

Materiál se skládá ze dvou složek, které se jednoduchým způsobem smísí mezi sebou a tuto práci zvládne i šikovný domácí kutil.

Zákazník z podkrkonošské Jilemnice volil mezi dvěma odstíny barev, a to barvou čedičovou,

nebo pískovou. Tuto barvu po vyvzorkování malých částí plochy nakonec zvolil jako nejvhodnější.

Práce při následné pokládce dlažebních kostek probíhaly standartním postupem od rozvržení požadovaného vzoru po ploše

a vlastní uložení kostek na řádně provedenou drenážní vrstvu.

Ano, čtete dobře! Může se zdát, že tímto dvojsložkovým materiálem vyplněná spára není schopna propustit vlhkost do podloží a na povrchu se budou po dešti tvořit louže vody, nicméně opak je pravdou! Přes svou vysokou mechanickou odolnost a pevnost materiál BOTAMENT GARDEN PF 2 K volně propustí přebytečnou povrchovou vlhkost a proto je zde podkladní drenážní vrstva stejně důležitá, jako by jste spáry vyplnili pouhou drtí.

Díky mechanické odolnosti a vysoké pevnosti uvedeného materiálu se spáry velice jednoduše čistí od usazených nečistot, ať již kartáčem nebo vysokotlakým vodním čističem.

Celá výsledná plocha je navíc oproti zásypu kamennou drtí dostatečně zpevněná a vysoce odolná proti mechanickému zatížení, tudíž se dlažební kostky neviklají působením zatížení kupříkladu osobním automobilem, či občasným pojezdem popelářského vozu.

Jak již bylo napsáno, práci s vlastní spárovací hmotou zvládne i poučený laik. Důležité je povrch dlažebních kostek nejprve navlhčit politím vodou

a poté již vzniklou kašovitou hmotu správně zapracovat do spár.

Po zavadnutí směsi se zadlážděná plocha podle potřeby dvakrát až třikrát omete hrubým kartáčovým smetákem.

Výsledkem jsou stabilně a trvanlivě vyplněné spáry mezi dlažebními kostkami, které se snadno udržují a budou poskytovat radost z užívání po mnoho let!Aktualizováno: 17.01.2018 09:44
Zpět na seznam
Novinky
Spokojený zákazník

Bezvadná spolupráce, děkuji za vše.

Petr Tatek
Dotazy nebo poptávky
Máte dotaz? Napište nám...
Jméno a Příjmení:*

Telefon:

E-mail:*

Dotaz:
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné.
Gabriel koupelny s.r.o.
Copyright © Gabriel koupelny s.r.o.